Szkoła Podstawowa im. Stanisława Broniewskiego "Orszy" w Wałdowie Szlacheckim

BIP FB Tarcza
Godło RP

Służę jak Orsza

Niezapomniane filmy

Są filmy, które ogląda się prawie z przymusem, są takie, które ogląda się z zaciekawieniem, ale nie wraca się do nich (bo i po co :), są wreszcie takie, które na zawsze pozostają w pamięci, będąc wręcz symbolem jakiegoś okresu życia, które ogląda się wielokrotnie - zawsze z tą samą przyjemnością.

Na tej stronie znajdziecie informacje o wybranych, najnowszych filmach animowanych oraz o tych, które uznawane są za kultowe w kategorii filmów animowanych. Osobom dorosłym często kojarzą się ze słodkim okresem dzieciństwa i również chętnie do nich wracają...

Nikt chyba nie ma wątpliwości, że wytwórnią najbardziej znaną z produkcji animowanych bajek dla dzieci jest The Walt Disney Company (znana po prostu jako Disney). Założona 16 października 1923r. w mieście Burbank (Kalifornia) przez braci Walta i Roya Disney"ów jako małe studio animacyjne znane pod nazwą Walt Disney Productions.

Najważniejszą i najstarszą częścią koncernu jest Disney Studio Entertainment, zajmujące się produkcją filmów i seriali. W jego skład wchodzą następujące studia filmowe:

Wszystkie studia wchodzą w skład Walt Disney Motion Pictures Group.

Koncern zajmuje się również działalnością muzyczną, teatralną, prowadzeniem parków rozrywki,produkcją gadżetów i innych dóbr konsumpcyjnych związanych z Disneyem i jego twórczością oraz udzielanie licencji na ich produkcję i handel nimi, mediami elektronicznymi, m.in. prowadzeniem witryn internetowych firm i podmiotów związanych z koncernem oraz gier komputerowych.

Pixar (oficjalnie Disney Pixar) lub Pixar Animation Studios (Studio Animacji Pixar) to wytwórnia komputerowych filmów animowanych położona w Emeryville w Kalifornii.

Wszystkie filmy pełnometrażowe wyprodukowane zostały dla firmy Disney. Ostatnim filmem wspólnym miał być Iniemamocni, ale w styczniu 2005r. The Walt Disney Company kupił pakiet kontrolny akcji Pixar'a i wytwórnia ta stała się częścią Disney'a.

DreamWorks (inne nazwy to DreamWorks L.L.C., DreamWorks SKG, DreamWorks Pictures) to amerykańska wytwórnia filmowa, która zajmuje się produkcją i dystrybucją filmów i programów telewizyjnych.

Inicjały SKG powstały od współzałożycieli:

Firma została założona w październiku 1994r. z finansowym wsparciem Paula Allena (współzałożyciela Microsoftu).

DreamWorks Records nigdy nie spełniła pokładanych w niej nadziei i została sprzedana w październiku 2003r. Universal Music Group, która przemianowała ją na DreamWorks Nashville.

Największe sukcesy finansowe firma ta odnosiła w produkcji filmowej, szczególnie w filmach animowanych. Część firmy DreamWorks zajmująca się animacją, po połączeniu z firmą Pacific Digital Images utworzyła DreamWorks Animation, która początkowo wchodziła w skład DreamWorks SKG, a po sukcesach kasowych produkowanych przez nią filmów w 2004r. DreamWorks Animation stała się osobną spółką. Film Shrek 2 z 2004r. był najbardziej kasowym filmem animowanym wszech czasów. DreamWorks stała się głównym rywalem firmy Pixar w erze komputerowo generowanych filmów animowanych.

Inną, również tworzącą filmy animowane, jest 20th Century Fox.

W 1930r. producent filmowy Joseph Schenck i reżyser Darryl F. Zanuck utworzyli wytwórnię filmową 20th Century Pictures, która 28 grudnia 1934r. została połączona z założonym w 1915r. przez Williama Foxa przedsiębiorstwem sprzedającym filmy Greater New York Film Rental oraz wytwórnią Fox Office Attractions Company. Na skutek tej fuzji powstała wytwórnia Twentieth Century Fox Film Corporation, znana jako 20th Century Fox.

Od 1997r. częścią wytwórni 20th Century Fox jest Studio Blue Sky, powstałe w lutym 1987r., założone przez artystów i techników, którzy wcześniej pracowali m.in. dla firmy Disney.

Poniżej link do strony "Disney Princess" (można sympatycznie się pobawić :)

Warto zajrzeć

(Żródło: Wikipedia)

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Broniewskiego "Orszy"

Wałdowo Szlacheckie 57

86-302 Grudziądz

woj. kujawsko - pomorskie