Szkoła Podstawowa im. Stanisława Broniewskiego "Orszy" w Wałdowie Szlacheckim

BIP FB Tarcza
Godło RP

Służę jak Orsza

Polski Internet

Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu "Polski Internet" jest The World Internet Foundation, fundacja zarejestrowana w Polsce z siedzibą we Wrocławiu.

Polski Internet

W Konkursie "Polski Internet" mogą wziąć udział:

Konkurs jest o zasięgu ogólnopolskim, co pozwala każdej firmie, instytucji, organizacji non-profit i szkole w całej Polsce oraz osobom prywatnych tworzącym strony i aplikacje internetowe wziąć w nim udział. W II edycji konkursu - w 2011 roku - udział wzięło ponad 1000 stron internetowych w różnych kategoriach. Wyboru Laureata i dwóch Wyróżnionych w każdej kategorii dokonywali członkowie Kapituły Konkursu, a także Internauci poprzez głosowanie na stronie internetowej Konkursu w zupełnie niezależnym i osobnym głosowaniu niż Kapituła.

Członkowie Kapituły Konkursu (Jury Konkursu) oceniając strony biorą pod uwagę:

Konkurs pozwala wyłonić najlepsze polskojęzyczne strony internetowe w wielu kategoriach, zgodnie z kryteriami wyznaczonymi przez Organizatora, aby docelowo wyłonić Najlepszą Stronę Internetową danego roku.

W 2011 roku Organizatorzy zaproponowali 35 kategorii o różnej tematyce, wśród nich kategorie przeznaczone dla firm, urzędów miast, organizacji non-profit, instytucji, znanych osób (polityków, aktorów, celebrytów itp.), szkół (podstawowych, gimnazjów, ponadgimnazjalnych ), a także osób prywatnych.

Ponadto konkurs pozwala wyłonić Najlepszą Firmę Roku oraz Przyjazne Konto Internetowe Roku.

Konkurs Polski Internet został objęty w ubiegłym roku Patronatem Honorowym Ministerstwa Infrastruktury oraz Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. W tym roku obie te instytucje również objęły Konkurs Patronatem i dołączyła do nich obdarzona ogromnym autorytetem Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji. Członkami Izby są podmioty gospodarcze prowadzące działalność w sektorze teleinformatyki - telekomunikacji i informatyki. Projekt "Polski Internet" jest dotychczas jedynym w Polsce Konkursem na Najlepszą Stronę Internetową, który ma tak prestiżowe Patronaty Honorowe.

Patronat Medialny nad konkursem objęła Telewizja Polska w części regionalnych ośrodków, Radio Roxy FM, Gazeta Bankowa oraz niektóre portale internetowe.

Strona naszej Szkoły została zgłoszona do Konkursu w sierpniu 2011r. w kategorii "szkoły podstawowe", gdzie znalazła się obok kilkadziesięciu innych stron. W pierwszym etapie konkursu wyłoniono strony, które zostały nominowane do drugiego etapu, a następnie do finału.

Zgłoszone do konkursu strony internetowe oceniała Kapituła Konkursu oraz internauci. Było mało prawdopodobne, aby strona niewielkiej, wiejskiej szkoły uzyskała nominację w wyniku głosowania internautów. Fakt, iż nominowana została do II etapu przez Kapitułę stanowi niezaprzeczalny dowód na wielkie walory naszego serwisu.

28 listopada 2011r. otrzymaliśmy zaproszenie na uroczystą Galę wręczenia Tytułów i Statuetek.

20 stycznia 2012r. we Wrocławiu odbyła się uroczysta Gala II edycji Konkursu "Polski Internet 2011".

W każdej kategorii do finału przeszło pięć stron, spośród których wyłoniono dwie strony wyróżnione i jedną zwycięską. Do ostatniej chwili nie był więc znany ani werdykt Kapituły ani wynik głosowania internautów. To niesłychanie podnosiło napięcie wśród zgromadzonych na Gali reprezentantów stron biorących udział w konkursie.

W wyniku głosowania Kapituły strona naszej Szkoły uzyskała tytuł Laureata, czyli zajęła I miejsce w kategorii. Otrzymaliśmy statuetkę oraz pamiątkowy dyplom.

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Broniewskiego "Orszy"

Wałdowo Szlacheckie 57

86-302 Grudziądz

woj. kujawsko - pomorskie