Szkoła Podstawowa im. Stanisława Broniewskiego "Orszy" w Wałdowie Szlacheckim

BIP FB Tarcza
Godło RP

Służę jak Orsza

Kronika Szkoły

2004-2005

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

24 czerwca 2005r. uroczyście zakończyliśmy rok szkolny. W tym dniu uczniowie wyróżniający się w nauce odebrali z rąk Pana Dyrektora i wychowawców nagrody i dyplomy, zaś wszyscy - świadectwa ukończenia danej klasy. Również w tym dniu nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru przez uczniów klasy III Gimnazjum młodszym kolegom.

Rajd pieszy

18 czerwca 2005r. chętni uczniowie udali się na rajd po okolicy, zaś miejscem docelowym marszu było Rancho w Rudniku, gdzie spędzili czas na zabawie na świeżym powietrzu.

Święto Szkoły '2005

Święto Szkoły już na stałe wpisało się w tradycję Szkoły. Aby godnie je spędzić, wszyscy zaangażowaliśmy się w prace przynoszące wymierne efekty. Nauczyciele wraz z Dyrektorem przygotowali plan obchodów Święta. Szczególną rolę odegrała impreza środowiskowa, która odbyła się 4 czerwca 2005r.

W tym dniu odbyły się różne konkursy sprawnościowe i sportowe pomiędzy mieszkańcami sołectwa z Białego Boru i Wałdowa Szlacheckiego. Rywalizacja okazała się bardzo zacięta, bo i trofeum do zdobycia było wielkiej wagi - Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły. W tym roku zdobyli go mieszkańcy Białego Boru.

Panie Dorota Gralla i Marlena Wiśniewska zorganizowały loterię fantową, Państwo Styperek mogli zaprezentować i sprzedać swoje artystyczne wyroby. Impreza zakończyła się zabawą taneczną, trwającą do późnych godzin.

6 czerwca 2005r. uczniowie klasy szóstej Szkoły Podstawowej złożyli uroczyste Przyrzeczenie Uczniów "Orszy". W obecności Wychowawczyni, Pani Marleny Wiśniewskiej, Pana Dyrektora oraz wszystkich nauczycieli i całej społeczności uczniowskiej złożyli Przyrzeczenie, wygłosili Kodeks Uczniów "Orszy", by na zakończenie odebrać z rąk Pana Dyrektora pamiątkowe dyplomy i wpisać się do Księgi Pamiątkowej Szkoły.

W części artystycznej uczniowie klasy szóstej przypomnieli fakty z życia Patrona oraz bohaterów lektury "Kamienie na szaniec".

Romeo i Julia

Prace reżyserskie trwały kilka długich tygodni, ale efekt finalny okazał się wielkim sukcesem. Uczniowie stanęli na wysokości artystycznego zadania.

Sztuka "Romeo i Julia" w wykonaniu naszych uczniów została wystawiona 3 czerwca 2005r. na deskach sceny Gminnego Ośrodka Kultury w Małym Rudniku.

Dzień Teatru i Sportu

W tym roku uczciliśmy Dzień Dziecka teatralnie i sportowo, nie odbyły się zajęcia lekcyjne. 1 czerwca 2005r. Każda klasa przygotowała przedstawienie, które oglądała cała społeczność uczniowska oraz nauczyciele.

Biwak szkolny

W tym roku, od 21 do 25 maja 2005r., uczniowie naszej Szkoły spędzili czas na biwaku w Kołobrzegu. Spacerowali brzegiem morza, uczestniczyli w obchodach 750-lecia nadania Kołobrzegowi praw miejskich, zwiedzali miasto, byli w podziemiach latarni morskiej, gdzie czekał na nich pirat i zadania do wykonania, płynęli statkiem wzdłuż kołobrzeskiej plaży, zwiedzili mini-ZOO.

Młodzieżowa Rada Gminy

19 maja 2005r. odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury Młodzieżowa Rada Gminy, poświęcona naszemu Papieżowi Janowi Pawłowi II. Na to spotkanie przybyli: wójt Jan Tesmer, pracownicy Urzędu Gminy, dyrektorzy szkół gminy Grudziądz, nauczyciele oraz uczniowie Zespołu Szkół w Wałdowie Szlacheckim.

Nasza Szkoła została poproszona o poprowadzenie spotkania. Dyrektor Krzysztof Sulerzycki przywitał zaproszonych Gości. Uczniowie z koła teatralnego recytowali wiersze Papieża, fragmenty "Tryptyku Rzymskiego" oraz Testamentu.

Poszczególne Szkoły Podstawowe przygotowały prezentacje: Papież - turysta, Papież - polityk, Papież - poeta, Papież - filozof, Papież - przyjaciel młodzieży, Papież - Wadowiczanin, Papież - dobry humor Papieża, natomiast Gimnazja: Praca w życiu człowieka, Jesteśmy jedną rodziną, Jesteśmy dziećmi jednego Boga.

Nasza Szkoła przygotowała opowieść o Papieżu - turyście oraz prezentację na temat "Praca w życiu człowieka". Prezentacje zapowiadały: opiekun SU Pani Magdalena Chałubowicz oraz przewodnicząca SU Paulina Jurek. Natalia Szwaba zaśpiewała "Modlitwę" Bułata Okudżawy.

Rocznica urodzin Papieża

18 maja 2005r., czyli w rocznicę urodzin Jana Pawła II, nauczyciele udali się na apel jasnogórski do kościoła w Sarnowie. Tam zaprezentowali montaż słowno - muzyczny pt. "W życiu i śmierci do Pana należymy... Pańscy jesteśmy", przygotowany przez Panią Dorotę Gralla i Pana Krzysztofa Sulerzyckiego. O oprawę muzyczną zadbała Pani Elżbieta Rejek, zaś oświetleniem i dźwiękiem zajął się Pan Jerzy Wołoszyn, dyrektor GOK.

Witaj majowa jutrzenko!

4 maja 2005r. spotkaliśmy się, aby uczcić rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wysłuchaliśmy pieśni patriotycznych. Uczniowie z koła teatralnego recytowali wiersze, przypomnieli genezę Konstytucji.

Montaż przygotowała z uczniami Pani Marlena Wiśniewska.

Mądry uczeń po... szkole!

25 kwietnia 2005r. członkowie szkolnego koła teatralnego zaprezentowali przedstawienie pt. "Mądry uczeń po... szkole" i zaprosili widzów na lekcję języka polskiego.

Wiosna w przyrodzie

23 kwietnia 2005r. członkowie Szkolnego Koła PTTK "Tramp" brali udział w rajdzie pieszym pod hasłem "Wiosna w przyrodzie". Drużyna Szkoły Podstawowej zajęła I miejsce w konkursie wiedzy o przyrodzie, który odbył się na trasie rajdu. Najlepszą wiedzę zaprezentowali: Oktawia Szymańska i Maciej Witulski z klasy V.

Myśl globalnie - działaj lokalnie!

Pod takim hasłem cała społeczność szkolna przystąpiła 22 kwietnia 2005r. do ekologicznej akcji "Sprzątanie świata".

Prezentacje muzyczne

13 kwietnia 2005r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Małym Rudniku odbyły się II Prezentacje Muzyczne Szkół Gminy Grudziądz. W imprezie wzięło udział pięć zespołów i czterech solistów ze szkół podstawowych oraz trzy zespoły i cztery solistki z gimnazjów.

Naszą Szkołę reprezentowali: zespół "Z ostatniej chwili", Natalia Szwaba, która zajęła I miejsce w kategorii gimnazjalistów oraz Katarzyna Zasadowska, która zajęła miejsce III - również w najstarszej kategorii wiekowej.

I wykonało się....

2 kwietnia 2005 r., godz. 21.37 - Jan Paweł II, ukochany przez cały świat Papież, odszedł do domu swego Ojca. Przygotowywał nas wszystkich do tej chwili swoim cierpieniem przez ostatnie dni, tygodnie, miesiące. Jednak nie potrafimy pogodzić się z tą stratą, tak dotkliwą nie tylko dla nas Polaków. Płacze cała kula ziemska bez względu na wyznanie, rasę, pozycję społeczną, wiek...., bo odszedł Ktoś, kto był naprawdę OJCEM. Nazywany już za życia Janem Pawłem Wielkim, był zarówno sumieniem świata, przed którym niewiarygodnie łatwo uginały się kolana rządzących, jak i bliskim przyjacielem każdego prostego człowieka. Nieopisaną miłością obdarowywał szczególnie młodzież, która była dla niego wielką nadzieją. Przyciągał ją do siebie jak magnez już od początków swego pontyfikatu, a młodzi potrafili odwzajemnić tę miłość i okazać wdzięczność nawet w ostatnich chwilach życia Ojca Świętego. "Szukałem was, a teraz przyszliście do mnie..." - to jedne z ostatnich słów Papieża, który słyszał śpiew i okrzyki czuwającej na Placu Św. Piotra młodzieży.

Czy Jan Paweł II może być autorytetem dla współczesnej młodzieży? Takie pytanie zadawaliśmy sobie jeszcze niedawno z okazji 25-lecia papieskiego pontyfikatu. Odpowiedź mogła być tylko jedna... i nie zawiedliśmy się. Młodzież pięknie pisała o Ojcu Świętym w swoich pracach literackich, które wpłynęły na konkurs z takim właśnie zapytaniem w tytule. Czy staruszek może być wzorem dla Młodych?

Już nie musimy pytać, odpowiedź tkwi w obrazie ostatnich chwil.

Dziś jest to oczywiste i jakże prawdziwe.

Współczesny świat, pełen przemocy i okrucieństw, nie daje wielu pozytywnych wzorców dzisiejszej młodzieży. Dorastający ludzie szukają swoich idoli na ogół w wykonawcach muzycznych czy aktorach, często jednak przeżywają gorycz zawodu, gdy okazuje się, że nie są to świetlane postacie. Ale współcześnie żył Ktoś, kto nigdy nie rozczarował. Jan Paweł II to niezaprzeczalny i szanowany autorytet moralny, nie tylko w oczach prostych ludzi, ale i wielkich tego świata. Osoba, która bezustannie rozdawała dobro. Przystańmy więc na chwilę w dobie współczesnych ideowych zawirowań i tak jak przed dwoma laty jeszcze raz zastanówmy się nad fenomenem Polaka Karola Wojtyły, którego podziwiał, podziwia i będzie bardzo długo podziwiał cały świat.

(Dorota Gralla)

Pierwszy dzień wiosny

Tego dnia - 21 marca 2005r. - dzieci miały za zadanie ubrać się w kolorowe, charakterystyczne dla danej klasy stroje. Kolory wcześniej losowano. W sali gimnastycznej odbył się pokaz wiosennych strojów. Dla uczniów, którzy nie przebrali się, przygotowano "karne" zadania, m.in. odpowiadali na pytania dotyczące życia Szkoły, śpiewali, tańczyli.

Organizacją Święta Wiosny zajęła się Pani Magdalena Chałabowicz.

Konkurs recytatorski

28 stycznia 2005r. odbył się szkolny konkurs recytatorski pn. "Przyjaciel wierny jest lekarstwem dla życia". Uczestnicy wygłaszali teksty prozatorskie w trzech grupach wiekowych: klasy I-III, IV-VI i gimnazjum.

Wyróżnieni zostali następujący uczniowie:

Nagrodzono Ich książkami oraz dyplomami. Uczniowie uzdolnieni plastycznie wykonali prace pod tytułem "To chcę dać Tobie, mój przyjacielu".

Konkurs zorganizowały Panie: Dorota Gralla i Marlena Wiśniewska.

Uczniowie, którzy zajęli I i II miejsce - 26 lutego 2005r. udali się z opiekunami do Zespołu Szkół w Mokrem i reprezentowali Szkołę w konkursie na szczeblu gminy. Monika Beiger zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej, zaś uczennice: Natalia Szwaba i Marta całka - odpowiednio I i II miejsca.

18 marca 2005r. uczennice, które zdobyły wysokie noty w konkursie gminnym, reprezentowały Szkołę na etapie powiatowym. Monika Beiger zajęła II miejsce.

Ferie zimowe

Podczas tegorocznych ferii, trwających od 31 stycznia do 11 lutego 2005r., nauczyciele zorganizowali wiele atrakcyjnych zajęć. Uczniowie spędzali czas wolny uczestnicząc w grach i zabawach sportowych, odbyły się projekcje filmów, udostępniona została pracownia komputerowa, zorganizowano konkurs plastyczny "Mój bohater baśniowy". Oczywiście, jak co roku, odbył się też karnawałowy bal przebierańców.

Dzień Babci i Dziadka

Jak co roku, 21 stycznia 2005r., w naszej Szkole odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka, którzy jak zwykle nie zawiedli i licznie przybyli. Gościliśmy również Seniorów z Państwowego Domu Opieki w Grudziądzu.

Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej przygotowali wierszyki, piosenki, a także inscenizację teatralną "Dwanaście miesięcy". Dzieci wręczyły Seniorom kwiaty, laurki i upominki. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

Jak karnawał, to karnawał!

20 stycznia 2005r. odbyła się dyskoteka karnawałowa. Tym razem bawiliśmy się razem z Koleżankami i Kolegami z Zespołu Szkół w Małym Rudniku, a gościł nas Gminny Ośrodek Kultury.

Oprawę muzyczną zabawy zapewnił nam zespół PLAY. Bawiliśmy się fantastycznie!!!

Bank dzieciom...

Dobroczynna akcja "Kolekcja dla szkół" została zorganizowana przez Gazetę Wyborczą z myślą o najuboższych bibliotekach szkolnych w Polsce. Na apel Gazety odpowiedział m.in. Bank PKO BP SA, który zakupił 100 kompletów książek, z czego do naszego województwa trafiło 9.

17 stycznia 2005r. w Regionalnym Oddziale PKO BP SA w Bydgoszczy odbyło się uroczyste przekazanie książek bibliotekarzom i dyrektorom wytypowanych szkół. Mieliśmy ogromne szczęście znaleźć się wśród nich. W spotkaniu uczestniczyli więc również przedstawiciele naszej Szkoły w osobach Pana Dyrektora Krzysztofa Sulerzyckiego i opiekuna biblioteki Pani Doroty Gralli.

Dzięki temu, że nasza szkolna biblioteka kilka miesięcy temu zarejestrowała się na liście bibliotek zainteresowanych przyjęciem darów książkowych (kliknij tu), udało nam się wzbogacić o (docelowo) 40 tomów z największymi dziełami literatury XX wieku. Niestety, nasz księgozbiór jest nadal skromny i wymaga "odświeżenia", a sytuacja finansowa Szkoły jest trudna, dlatego nadal czekamy na ofiarodawców, którzy chcieliby wzbogacić nasze zbiory.

(Dorota Gralla)

Wigilia szkolna

22 grudnia 2004r., w ostatnim przed feriami świątecznymi tradycyjnie odbyła się szkolna Wigilia. Najpierw uczniowie spotkali się w klasach z wychowawcami i... Mikołajem, następnie obejrzeli jasełka i wspólnie śpiewali kolędy. Nie zabrakło uśmiechu, miłych życzeń i wzruszenia...

Pasowanie "pierwszaków" na czytelników

17 grudnia 2004r. odbyło się uroczyste przyjęcie uczniów klasy I Szkoły Podstawowej do grona czytelników biblioteki szkolnej. Z tej okazji członkowie Koła Teatralnego przygotowali inscenizację, przedstawiającą zasady korzystania z zasobów biblioteki oraz podkreślającą korzyści płynące z czytania książek.

"W krainie bajek"

7 grudnia 2004r. odbył się szkolny konkurs czytania i opowiadania bajek. Konkurs przebiegał w trzech kategoriach. Najmłodsi czytali pięknie wybrane przez siebie bajki, uczniowie starszych klas "podstawówki" opowiadali je, zaś gimnazjaliści przedstawili własne scenariusze teatralne znanych bajek.

Zwycięzcami zostali:

Mikołajki
6 grudnia 2004r. po Szkole raźno maszerowały Mikołaje, dźwigając na plecach worki ze słodyczami dla uczniów :)
Zabawa andrzejkowa

26 listopada 2004r., jak co roku, odbyła się zabawa andrzejkowa. Uczniowie Szkoły Podstawowej bawili się w sali gimnastycznej, zaś gimnazjaliści udali się na wspólną dyskotekę z kolegami z Gimnazjum w Małym Rudniku do GOK.

DJ-je spisali się na medal, humoru nie brakowało, zabawa była przednia!

Próbny sprawdzian kompetencji i egzamin gimnazjalny

23 listopada 2004r. uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej przeszli próbny sprawdzian kompetencji. W kolejnych dwóch dniach podobnemu egzaminowi zostali poddani gimnazjaliści z klasy III.

Ogólnopolski Dzień Bezpłatnych Diagnoz Logopedycznych

20 listopada 2004r. w naszej Szkole gościliśmy logopedę, udzielającego porad uczniom i ich rodzicom.

Jesienny Turniej Szkół Gminnych

17 listopada 2004r. odbyła się kolejna edycja turnieju szkół gminy Grudziądz. W ramach turnieju przeprowadzono konkurs ortograficzny oraz konkurs wiedzy "1 z 4".

W konkursie ortograficznym na poziomie szkoły podstawowej III miejsce zajęła Kamila Bernat z klasy VI, zaś na poziomie gimnazjum - II miejsce Marta Całka z klasy III.

W turnieju wiedzy ogólnej "1 z 4" III miejsce zajęła Basia Paprotna z klasy III Gimnazjum.

Gdzie to jest?

6 i 8 listopada 2004r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Małym Rudniku członkowie Koła Teatralnego wystawili ponownie przedstawienie pt. "Gdzie to jest?" o życiu i twórczości Agnieszki Osieckiej. Widowisko zaprezentowano seniorom gminy Grudziądz oraz uczniom i nauczycielom gminnych gimnazjów.

Jesień w poezji

26 października 2004r. Koło Teatralne z pomocą Pani Marleny Wiśniewskiej przygotowało dla uczniów Szkoły Podstawowej przedstawienie pt. "Jesień w poezji". Młodzi artyści recytowali piękne wiersze polskich poetów, a widzowie siedzieli zasłuchani, zapatrzeni...

Gościnnie wystąpili również uczniowie klasy III.

PANI JESIEŃ

Pasterze na ścierniskach

rozpalili ogniska.

Wietrzysko liście czesze.

To przyszła pani jesień.

Ileż wszędzie kolorów,

od barw aż oczy bolą!

Wietrzysko liście niesie.

Już przyszła pani jesień.

(W. Przeczek)

"Ortografia na wesoło"

22 października 2004r. odbyło sie w Szkole przedstawienie pt. "Ortografia na wesoło". Zostali na nie zaproszeni uczniowie Szkoły Podstawowej. Zabawne scenki, wierszyki, piosenki pozwoliły dzieciom poznać zasady ortograficzne w bardzo obrazowy sposób.

Dzień Edukacji Narodowej

13 października 2004r. odbyła się akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Jak co roku było mnóstwo kwiatów, życzeń, uśmiechów, a nawet... słodkości.

Przy okazji w tym dniu Samorząd Uczniowski ogłosił wyniki na najmilszą osobę w każdej klasie.

Pasowanie "pierwszaków"

8 października 2004r. odbyło się uroczyste Pasowanie uczniów klasy I Szkoły Podstawowej na pełnoprawnych członków społeczności uczniowskiej. Dzieci musiały wykonać określone zadania, wykazać się pewną wiedzą, by następnie złożyć Przyrzeczenie i wygłosić Ślubowanie. Na koniec nastąpił akt pasowania, po którym każdy "pierwszak" otrzymał pamiątkowy dyplom. Po uroczystości uczniowie wraz z wychowawczynią, Panią Anną Frelą oraz z rodzicami spotkali się w swojej klasie na słodkim poczęstunku.

Na pewno ten dzień pozostanie "pierwszakom" na długo w pamięci.

Otrzęsiny gimnazjalistów

Jak co roku w naszej Szkole 7 października 2004r. miały miejsce otrzęsiny klasy I Gimnazjum. Impreza ta miała na celu dowieść, że uczniowie klasy I są godni miana gimnazjalistów. Stadko niesfornych kociaków w stado starych kocurów przechrzciła klasa II gimnazjum. Pierwszym punktem programu było upiększanie dachowców, czyli malowanie.

Jednym z zadań mającym na celu przechrzczenie "pierwszaków" był spacer po szyszkach i pokrzywach. Następnie męska część stadka borykała się ze zjedzeniem jabłka, które wisiało na sznurku. Chłopaki dali z siebie wszystko, a wygrał Michał Pawlikowski.

Kocice penetrowały "egipskie piramidy" z zasłoniętymi oczami. Podczas zwiedzania natknęły się na mumię. Była dobrze zakonserwowana, a mimo to napędziła stracha dziewczynom.

Po tych zadaniach praktycznych przyszedł czas na teorię. Całe stadko kociaków musiało po kolei odpowiedzieć na pytanie związane z historią Szkoły. Jeśli kociak odpowiedział źle, to jego matka lub ojciec chrzestny wymierzał mu karę cielesną. Każdy z kociaków dowiódł, że jest gotowy do roli gimnazjalisty.

Otrzęsiny zakończyły się pasowaniem przez Pana Dyrektora na ucznia gimnazjum.

Wycieczka do Torunia

Uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej i klas gimnazjalnych wraz z opiekunami: Panem Dyrektorem Krzysztofem Sulerzycki, Panią Marleną Wiśniewską, Panią Dorotą Grallą i Panią Janiną Maliszewską wzięli udział w wycieczce do Torunia. Wyjazd miał miejsce 6 października 2004r., a głównym jego celem było zwiedzenie wystawy pn. "Kamyk na szańcu".

Jest to przedsięwzięcie przygotowane przez Panią Barbarę Wachowicz, a stałym miejscem ekspozycji jest Muzeum Historyczne Miasta Warszawy. Wystawa cieszy się od kilku lat wielką popularnością i jest pokazywana w różnych miastach Polski.

Nasi uczniowie mogli obejrzeć wiele ciekawych fotografii dotyczących autora książki "Kamienie na szaniec", a także jej bohaterów: Alka, Rudego i Zośki. Zobaczyli również wiele autentycznych pamiątek, np. niemiecką tablicę z pomnika Mikołaja Kopernika, którą w czasie okupacji odkręcił bohaterski Alek, czy listy i pamiątki Krzysztofa Baczyńskiego i jego żony Basi.

W tym samym muzeum uczestnicy wycieczki obejrzeli też ekspozycję poświęconą realizacji filmu "Stara Baśń".

Po wizycie w muzeum wszyscy wybrali się na spacer uliczkami toruńskiej Starówki. Odszukali miejsce narodzin Mikołaja Kopernika oraz jego chrztu w zabytkowym kościele śś. Janów, który również zwiedzili. Udało się także wspiąć na wieżę kościoła, gdzie można było dotknąć serca dzwonu "Tuba Dei" i podziwiać miasto z wysokości. Był też czas na słodkie pierniki i spotkanie z flisakiem - grajkiem.

Toruń jest piękny!!!

(Dorota Gralla)

Wieczornica poświęcona Powstaniu Warszawskiemu

27 września 2004r. o godzinie 17.00 rozpoczęła się wieczornica poświęcona Bohaterom Powstania Warszawskiego. Ten dzień był jednocześnie Świętem Powstania Polski Podziemnej, które było uroczyście obchodzone w całej Polsce.

Na spotkanie z młodzieżą gimnazjalną przybyli zaproszeni Goście - kombatanci Światowego Związku AK, Panowie: por. Franciszek Chomicz, por. Paweł Puchalski, por. Stefan Rudnicki.

Wspomnienia byłych żołnierzy były przeplatane wojenną poezją K. K. Baczyńskiego i ks. J. Twardowskiego, recytowaną przez członków Koła Teatralnego, a także powstańczymi pieśniami, śpiewanymi przez szkolny chór. Historyczne dygresje snuł Dyrektor Szkoły Krzysztof Sulerzycki, jednocześnie pomysłodawca i główny organizator uroczystości, a Pani Hania Bagińska zaśpiewała na koniec nostalgiczną piosenkę "Biały krzyż".

Do przygotowania uroczystości przyczyniły się również Panie: Elżbieta Rejek i Dorota Gralla.

Wszyscy przeżyli wspaniały wieczór pełen wspomnień i wzruszeń.

(Dorota Gralla)

Rajd pieszy

26 września 2004r. członkowie Szkolnego Koła PTTK wraz z opiekunami wzięli udział w rajdzie pieszym "Pamięci września '39".

Konkurs plastyczny "Moje bezpieczne wakacje"

Już na początku roku szkolnego najmłodsi uczniowie mogli wykazać się umiejętnościami plastycznymi. Pani Renata Jeziorowska zorgaznizowała dla nich konkurs plastyczny, związany z tematyką wakacyjną. Wpłynęło sporo prac, zaś najlepsze wykonali:

Sprzątanie świata!

Jak co roku we wrześniu sprzątaliśmy świat. No, może nie cały, ale duży obszar naszej miejscowości. Okazało się, że niestety było co sprzątać. Ciekawe, czy zdarzy się kiedyś, że wrócimy po akcji z pustymi workami...?!

Rozpoczęcie roku szkolnego

1 września 2004r. uroczyście powitaliśmy nowy rok szkolny. Odbyła się akademia, później uczniowie spotkali się z wychowawcami, a jutro... do pracy!!!

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Broniewskiego "Orszy"

Wałdowo Szlacheckie 57

86-302 Grudziądz

woj. kujawsko - pomorskie